Inzet minerale olie tegen bramengalmijt

Net als bij de Rovada geldt, benut de goede weersomstandigheden in de komende periode voor het spuiten van Minerale olie.

Bij bramen en frambozen in de vollegrond is alleen Ovitex toegelaten. Houd er rekening mee dat dit middel ook bij deze teelten flinke drifteisen heeft. Ovitex mag 30 liter per hectare worden toegepast. Minerale olie bij bramen is toepasbaar tot de scheutontwikkeling echt op gang komt. Wees ook voorzichtig met de kans op nachtvorst.

Voeg aan de olie 140 gram Teppeki toe. Dit zorgt voor een optimale bestrijding van luizen. Teppeki moet het hebben van raken en door het combineren met de olie wordt alles goed geraakt. Ook versterken deze twee middelen elkaar. Bovendien door vroeg Teppeki toe te passen is er nauwelijks kans op residu van Flonicamid, de werkzame stof van Teppeki. Als de omstandigheden het toelaten probeer dan heen en weer over dezelfde grasbaan te rijden om de bedekking zoveel mogelijk te maximaliseren.