Voorjaarsrupsen

Voorjaarsrupsen, zoals wintervlinder en sommige bladrollers zijn een jaarlijks terugkerend thema. Met het mooie weer worden de eerste rupsen waargenomen.

De bestrijding kan met bacteriepreparaten, zoals Xentari (1,5 kg/ha), Dipel (1,5 kg/ha) of Costar (1 kg/ha). Voor pruimen is specifiek Coragen toegelaten en ook de middelen Exirel en Minecto hebben een werking tegen voorjaarsrupsen in zowel pruimen als kersen. Maar deze zullen in de praktijk hard nodig zijn voor de Suzuki-bestrijding en mogen niet worden toegepast in de bloei en soms pas na 1 mei.

Bij pruimen is het vaak praktisch om te wachten tot half mei en op die manier zowel de bladrollers als de eerste generatie pruimenmot in een keer te bestrijden met Coragen.

Bij kersen zal de nadruk meer liggen op bacteriepreparaten. Pas deze toe op kleine rupsen en bij weersomstandigheden dat je zonder jas de boomgaard in kan.  

  • Houd er rekening mee dat deze producten een beperkte duurwerking hebben door de afbraak middels UV-straling, afspoeling en verdunning door de bladontwikkeling.
  • Herhaling is dan ook nodig voor een goede beheersing. Minimaal 1 keer herhalen met 7 dagen interval.