Daar is handdunning noodzakelijk. Probeer om de vruchten zoveel mogelijk op 1 te zetten, zodat ze voldoende ruimte hebben om uit te groeien.
Na het dunnen is het goed om een bespuiting met Folicur (300 ml/ha) of Belanty (1,8 liter/ha) uit te voeren. Beide middelen hebben een goede werking tegen pruimenroest en zorgen ervoor dat de wondjes worden afgedekt.
Met de voorspelde neerslag voor dit weekend is het raadzaam om nog een keer een bestrijding tegen hagelschot uit te voeren. We zitten in de periode na 1 mei, waardoor ook zwavelmiddel als Microthiol te gebruiken is. De dosering van Microthiol is 7,3 liter/ha. Combineer dit met wat bladvoeding, zoals ureum, bitterzout of mangaan.
Pas op pruimen geen Microplant of Solfert Micro toe! Deze meststoffen kunnen forse bladverbranding veroorzaken.