30 oktober was een belangrijke datum voor de uiterste toepassingsdatum van een aantal gewasbeschermingsmiddelen zoals:
- Batavia en Movento: deze middelen zijn niet meer toegelaten en mogen ook niet meer in de GBM-kast staan.
- Flint: is met het nieuwe W13-etiket alleen nog toegelaten voor appels, peren en aardbeien. Het W12-etiket met daarop de toelatingen voor klein- en steenfruit mocht tot 30 oktober worden verkocht. In klein- en steenfruit mag Flint tot 31 december 2025 worden opgebruikt.
Andere belangrijke ontwikkelingen in het middelenpakket voor klein- en steenfruit
- Gazelle: heeft momenteel een W7-etiket. Op het voorgaande etiket (t/m W6) had Gazelle ook een toelating binnen de kersenteelt. Het oude etiket liep tot 19 augustus 2025. Momenteel heeft Gazelle geen toelating meer voor de kersen. Voor klein- en steenfruit is Gazelle alleen nog beschikbaar voor de vermeerderingsteelt van aardbeien.
- Exalt: de opgebruiktermijn loopt tot 31 december 2025.
- Luna Sensation: is in seizoen 2026 nog bruikbaar. De uitverkoopdatum is vastgesteld op 30 januari 2026 en de opgebruiktermijn loopt tot 30 juli 2026. Het is raadzaam om alvast de benodigde hoeveelheid Luna Sensation te bestellen, want in januari wordt er waarschijnlijk niet aan gedacht en het is toch een belangrijk product om nog 1 jaar te kunnen gebruiken. Ook omdat het middel Captan in 2026 in het groeiseizoen niet meer is toegelaten.
- Pirimor: is in 2026 nog beschikbaar daarna valt het doek. Pirimor mag worden verkocht tot 15 september 2026 en de opgebruiktermijn loopt tot 31 december 2026.
- Captan: vanaf 31 december 2025 heeft Captan in de onbedekte teelt van kleinfruit (waar ook de overkappingen onder vallen) alleen nog een toelating na de oogst. Bij kersen en pruimen mag Captan na de bloei nog wel gebruikt worden, alleen wel in een beperkte dosering.